ЭЗОТЕРИЧЕСКИЙ ПРОЕКТ ЧЕРНАЯ И БЕЛАЯ МАГИЯ
Уважаемые форумчане!!!Внимание! Важная информация для РЕГИСТРАЦИИ на форуме:

Пожалуйста, не регистрируйтесь на этом форуме с электронными адресами mail.ru, bk.ru, inbox.ru, list.ru - вам могут не приходить письма с форума!
Вы можете воспользоваться адресами типа yandex.ru, rambler.ru, gmail.com и т.д.
ЭЗОТЕРИЧЕСКИЙ ПРОЕКТ ЧЕРНАЯ И БЕЛАЯ МАГИЯ
Уважаемые форумчане!!!Внимание! Важная информация для РЕГИСТРАЦИИ на форуме:

Пожалуйста, не регистрируйтесь на этом форуме с электронными адресами mail.ru, bk.ru, inbox.ru, list.ru - вам могут не приходить письма с форума!
Вы можете воспользоваться адресами типа yandex.ru, rambler.ru, gmail.com и т.д.
ЭЗОТЕРИЧЕСКИЙ ПРОЕКТ ЧЕРНАЯ И БЕЛАЯ МАГИЯ
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.


ЭЗОТЕРИЧЕСКИЙ ПРОЕКТ ЧЕРНАЯ И БЕЛАЯ МАГИЯ
 
ФорумФорум  ПорталПортал  СобытияСобытия  Последние изображенияПоследние изображения  ПоискПоиск  РегистрацияРегистрация  ВходВход  
УВАЖАЕМЫЕ ФОРУМЧАНЕ И ГОСТИ ФОРУМА!!!НАШ ПРОЕКТ «ЧЕРНАЯ И БЕЛАЯ МАГИЯ» ПРИГЛАШАЕТ ЖЕЛАЮЩИХ НА ОБУЧЕНИЕ В НАШИ ШКОЛЫ, КУРСЫ, ПРАКТИКУМЫ, МАСТЕР-КЛАССЫ, СЕМИНАРЫ. А ТАКЖЕ В НАШЕМ ПРОЕКТЕ НА ПОСТОЯННОЙ ОСНОВЕ ВЕДУТ ПРИЕМЫ И КОНСУЛЬТАЦИИ- ПРАКТИКУЮЩИЕ МАСТЕРА. ПРОВОДЯТСЯ ДИАГНОСТИКИ РАЗЛИЧНЫХ СИТУАЦИЙ И СОСТОЯНИЙ, ОКАЗЫВАЮТСЯ УСЛУГИ ПО РЕШЕНИЮ ВАШИХ ПРОБЛЕМ.
Последние темы
» Всем привет, нужен совет.
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 20:03 автор Cyanea

» ВОЗМОЖНО ЛИ ПОЛНОСТЬЮ ИЗЛЕЧИТЬ ОНКОЛОГИЮ?
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 19:57 автор Cyanea

» НА СИЛУ МАСТЕРА
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 17:35 автор Cyanea

»  ДИАГНОСТИКА НЕГАТИВА (БЕСПЛАТНО) - ПОМОЩЬ ПРАКТИКУЮЩЕГО МАСТЕРА ФОРУМА ГЕЛЛЫ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 17:35 автор Гелла

» ИЗБАВИТЬСЯ ОТ МНОГОЛЕТНЕЙ УСТАЛОСТИ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 16:41 автор Cyanea

» ВСЕМ ПРИВЕТ, ДАВАЙТЕ ПООБЩАЕМСЯ !!!
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 15:52 автор MALFRIDA

» Какое, по вашему, существует поссмертие у людей и у ведьм/колдунов? Куда попадают Души?
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 15:12 автор Iden

» ОТ ТАБАКОКУРЕНИЯ ЗАГОВОРЫ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 15:04 автор Кэрри

» ОТ НАРКОТИЧЕСКОЙ БОЛИ ПРИ ЛОМКЕ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких EmptyВчера в 11:47 автор Cyanea

» НА РАЗВОД ПАРЫ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty27.03.24 17:20 автор Евгения

» ОЧИЩЕНИЕ И РАЗРЫВ СВЯЗЕЙ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty27.03.24 17:04 автор Cyanea

» РИТУАЛ НА ПОХУДЕНИЕ ПЕРЕД СНОМ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty27.03.24 15:46 автор Iden

» ПРОВЕДЕНИЕ РИТУАЛА
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty27.03.24 15:24 автор Iden

» БЕЗОТВЕТНАЯ ЛЮБОВЬ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty27.03.24 15:09 автор Iden

» КАК ОПРЕДЕЛИТЬ СВОЁ ТОТЕМНОЕ ЖИВОТНОЕ
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty27.03.24 15:00 автор Iden

Мы в социальных сетях
Мы в Ютубе
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Youtub13

Кто сейчас на форуме
Сейчас посетителей на форуме: 284, из них зарегистрированных: 3, скрытых: 0 и гостей: 281 :: 3 поисковых систем

Elenika Radvan, mj1978, Талла

Больше всего посетителей (895) здесь было 22.12.19 3:19
Фаза Луны
Март 2024
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
КалендарьКалендарь
 

 Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких

Перейти вниз 
АвторСообщение
Гость
Гость
avatar



Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty
СообщениеТема: Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких   Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty07.06.13 23:01

Канон святому мученику Уару

Ему же дана бысть благодать умолити за умершии Клеопатрины прародители, не сподоблыпиеся принять святаго крещения


Песнь 1, глас 8

Ирмос: Колесницегонителя фараона погрузи, чудотворяй иногда, Моисейский жезл крестообразно поразив и разделив море, Израиля же беглеца пешеходца спасе, песнь Богови воспевающа.

Припев: Святый мученичеУаре, моли Бога о нас.

Умолен буди, Господи, святым Твоим Уаром мучеником и облецися в милость и щедроты; и сия даже до ада излиются, Человеколюбче, и ущедрят, яже от нас просимыя (имена), богатным Твоим милосердием.

Мучениче Христов великий, озлобленныя и безпомощныя вспомяни (имена), седящая во мраце тьмы непросветимыя, и не престани, припадая ко щедрому Господу, дондеже утешитя богатным Своим милосердием.

Слава: О роде Клеопатры дивныя умолити возмогл еси, славный страстотерпче, убо и днесь, возмогая, возможеши свободити от мук (имена), иже от нас воспоминаемыя, аще прилежно о них ко Господу помолишися, тебе бо ради утешит я Владыка богатным Своим милосердием.

И ныне: Безпомощным Благая Помощнице, призри от славы Своея, Владычице, ко мраку адову, и виждь беды умиленных, пред Тобою нами воспоминаемых (имена), и не престани о них умоляя Своего Сына и щедраго Господа и Владыку, дондеже утешит я богатным Своим милосердием.

Песнь 3

Ирмос: Утвержден в начале Небеса разумом и землю на водах основавый, на камени мя, Христе, заповедей Твоих утверди, яко честь свят, паче Тебе, Едине Человеколюбче.

Лик святых Сил Небесных подвигни с собою на молитву, мучениче, и сотвори дело пречудно, и велико и честно, паче же радость неимущим надежды и утешения не уповающим, горьким нашим неверно умершим прародителем и еже с ними воспоминаемым (имена), еже даровати сим от Господа прощение и велию милость.

Изрядный страстотерпче и Христу любимый, увеждь, коль желательна свобода мучимым и отрада, сице убо и наши сродники, и иже с ними неверия ради вечныя муки притяжавшия (имена), меры не обрящут своим радостем, аще изпросиши сим от Господа прощение и велию милость.

Слава: Уаре, добропобедный страдальче, милостив буди и к нашим молением, и зри удрученных (имена) несказанную нужду, и сам, от жалости понужден, неотступно молися к человеколюбцу Владыце, да подаст им прощение и велию милость.

И ныне: Всемирная надеждо, Богоприятное селение, наше к Богу примирение, Марие Владычице, приими прошения настоящего предстояния и не престани моляся к Сыну Своему и всяческих Господу, да подаст безнадежным (имена) Тебе ради прощение и велию милость.
Вернуться к началу Перейти вниз
Гость
Гость
avatar



Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty
СообщениеТема: Re: Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких   Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty07.06.13 23:01

Седален, глас 5:

Аще молишися за весь мир, великомучениче, и не престаеши, прося всем милости и всяким преступником всеми образы люто Владыце досадившим и непрестанно досаждающим, иже мертвыми делы себе до конца умертвившими и ничтоже приобретшим, яко зло сотворившим, такоже, страстотерпче, предстали и о наших умерших сродницех (имена), яко возможная начиная, не отступи, моляся и припадая к милующему всех Господу, да простит и помилует, иже во тьме седящия и люте зело огорченныя.

Другой седален, глас 3:

Радости вечныя насельниче, Небесному покою тезоименитый, Уаре великий, дерзая, да дерзнеши воспомянути пред Господом умиленныя четы наших прародителей, аще бо и не в гробе оных полагаем тя, усердным же прошением к жалости, еже от них, совокупляем тя. Темже припади и молися, не отринет бо предстояния твоего Владыка, но от безмерныя благости преклонен, пошлет преогорченным избавление и велию милость.

Слава, и ныне:

Пресвятая Госпоже, от Небесных Сил превоспеваемая, и выну возвеличаемая, Мати Царя всяческих, где убо и когда хощет умножитися Твоя слава и величество, не тогда ли, егда грешныя заступаеши и весь мир молитвами Своими покрываеши, темже и днесь умножи, Владычице, велелепоту Твоего превозхождения, избави теплыми Твоими молитвами от лютых мук неверныя наша и некрещеныя сродники, и с яже о них и с ними воспоминаемыя (имена), и подаждь оным избавление и велию милость.
Вернуться к началу Перейти вниз
Гость
Гость
avatar



Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty
СообщениеТема: Re: Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких   Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty07.06.13 23:02

Песнь 4

Ирмос: Ты моя крепость, Господи, Ты моя и сила, Ты мой Бог, Ты мое радование, не оставль недра Отча, и нашу нищету посетив, тем с пророком Аввакумом зову Ти: силе Твоей слава, Человеколюбче.

Ельма [1] убо, страстотерпче, всех любиши с верою к тебе прибегающих, темже и любим быти от молящих тя благопоспеши. Что же ино с желанием прославити тя Человеколюбивый сотворит, не поданием ли просимыя милости умиленным и всякия отрады лишенным вечным узником (имена), тако и впредь, о добрый мучениче, не оскудей о сих моляся.

Зима люта и спасения безплодне облежит в нечестиих умершия и плач безотраден, зде убо вочтени [2] суть, иже от нас вспоминаемыя (имена). Ты же, страстотерпче, соединити сих к роду праведник потщися и не оскудей о них моляся.

Слава: Адова мрачная темница во веки да не обымет прародители и сродники наша и вся, воспоминаемыя с ними: тебе, дивному страдальцу, силу неверия и греховную мощь низложившу, тако и впредь сих еже с Клеопатриным родом простити не оскудей, мучениче, моляся.

И ныне: Тобою, Пречистая, познахом славити всяческих Содетеля, и от Тебе Плотоносца непрелестна Спаса величати навыкохом, и Тя, Владычицу, хвалим, и Тебе поклоняемся, и молим, помилуй умершия в неверии наша сродники (имена), и еже избавити сих не оскудей к Сыну моляся.

Песнь 5

Ирмос: Всяку мя отринул еси от лица Твоего, Свете незаходшый, и покрыла меня есть чуждая тьма, окаянного, но обрати мя, и к свету заповедей Твоих пути моя направи, молюся.

Всяко дарование, мучениче, и всяка милость от милостиваго Господа изливаемы, аще и предивны, и пречудесны суть, слагаеми же к прощению в нечестии умерших (имена), величество преизящно сему оставляют. Темже и днесь великая сотворити потщися, Владыку, мучениче, умолити.

Не отвратися, Господи, от нашего умиления, ниже помяни множество грехов наших, паче помяни древния Своя милости, и ради щедрот Твоих, и ради Уара страдальца добляго, не оскудей в богатстве безмерного Твоего милосердия, но излей милости и прощение, еже от нас вспоминаемым (имена).

Слава: Есть убо, великомучениче, и достизает человеколюбие Владычне и к сущим в мори далече, темже предстани и днесь и, припадая, умоли Его, еже помиловати удаленныя и веры, и Крещения отчужденныя умершия наша сродники и всем, иже с ними воспоминаемым (имена), даровати прощение и велию милость.

И ныне: Предстани, Владычице, нашему изнеможению, и буди выну в нуждах, помогая нам всюду и присно, Ты бо еси христианская Надежда и Упование, темже не отрини наша прошения, но сотвори совершенна и исполненна неисписанною Твоею благодатию.
Вернуться к началу Перейти вниз
Гость
Гость
avatar



Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty
СообщениеТема: Re: Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких   Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty07.06.13 23:02

Песнь 6

Ирмос: Очистимя, Спасе, много бо беззакония моя, и из глубины зол возведи, молюся: к Тебе бо возопих, и услыши мя, Боже спасения моего.

Шатания вражия да не возрадуются, души в корысть получивши, ты же, мучениче, теплыми своими молитвами разруши хотения его, умоляя Господа еже простити нами воспоминаемые (имена), и от вечныя муки тоя и нас избавити.

Начало нашему подвигу Клеопатрина рода прощение, отсюду убо виновньи восприяхом возставити тя на молитву, и о еже нами поминаемых (имена) не презри, великомучениче, и не отрини грешных предстояние, но потщився, испроси у Владыки Христа оным прощение и от горьких мук избавление.

Слава: Иже неверия ради срете конец зол, и чаяние благих весьма погибе прогневания Божия ради, ты же, страстотерпче, дерзновение прием, радость отпущения вместо страшнаго томления от Небеснаго Царя изпроси и, извед от горести, соблюди во Владычней милости.

И ныне: Кая, Владычице, злоба превозможет Твоя Матерния молитвы? Воистину убо, аще предстанеши и днесь, моля за просимыя Тобою (имена), сотвориши оным радостное прощение, избавление и велию милость.

Кондак, глас 4

Христу последуя, мучениче Уаре, Того испив чашу, и венцем мучения увязеся, и со Ангелы ликовствуеши, моли непрестанно за души наша.

Икос

Воспомяни наша глаголы, светлый жителю небесный, Христов славный великомучениче Уаре, вечному покою тезоименитый, и великими твоими страдании непроходимое и светлое покоище приобретый от непреходныя темницы, и томления непрестаннаго, и нужды, потщися Богоприятными твоими молитвами избавити рабы умиленныя (имена), ихже ради молим тя, предстояще и во усердии взывающе, исполни наша прошения, святе, и Христа Бога моли непрестанно за души наша.

Песнь 7

Ирмос: Божия счизхождения огнь устыдеся в Вавилоне иногда, сего ради отроцы в пещи радованною ногою, яко во цветнице, ликующе, пояху: благословен еси, Боже отец наших.

Яко же солнце, Господи, всех просвещаеши, и всем дождь независтно изливаеши, и прогневающим Тя милость непрестанно даруеши, и ныне послушай Уара, Твоего страдальца, и пролей милость Твою до конца оныя отчужденным сродником нашим и яже с ними неверными (имена), Человеколюбче.

Ныне, якоже и прежде, щедр пребуди, Господи, и умолен явися, Владыко, якоже о Клеопатре содея, сице и о нас, Милостиве, сотвори: поели Своя щедроты и милосердие ко еже нами воспоминаемым (имена), источник бо еси милости неисчерпаемый.

Слава: Аще пророк, восперяяся, поет милости Твоя, Господи, во веки, убо не оскудевша Тя в щедротах веруем, яко милосердия Твоего пределы неизмеримы, и от пучины во глубину потопшим излияти милости Тя умоляем, исполни убо ради мученика сие, о Владыко наш.

И ныне: Гору Тя сказует премудрый во пророцех, мы же тому и еже от Тебе Каменю Богородия изыти без примешения мужеска, веруем; Имже наше спасение и от глубин адовых возведение получихом, Владычице, возведи и днесь от ада воспоминаемыя нами (имена), да Тя, Всемилостивую, непрестанно величаем.
Вернуться к началу Перейти вниз
Гость
Гость
avatar



Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty
СообщениеТема: Re: Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких   Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty07.06.13 23:03

Песнь 8

Ирмос: Мусикийским органом согласующим и людем безчисленным поклоняющемся образу в Деире, три отроцы не повинувшеся, Господа воспеваху и славословляху во вся веки.

Шары [3] да будут словеса древняя Твоя милости, Господи, сказующия и нашу надежду воздвижущия, яко послушал еси святыя Твоя, Господи, еже помиловати неверныя умершия, ихже и днесь приводим Ти на молитву, да прошения их ради ущедриши инославно умершия (имена), ведением и неведением Тебе, Владыко, досадившия.

Агнче Божий, Пречистою Своею Кровию нас искупивый, Феклино и блаженного Григория моление услышав, Мефодия со многими и Макария прием прошения, и отраду, и избаву зловерным подав умершим, и Златоустаго о сих молитися написати воздвигнув, приими убо, Владыка, с сим славнаго Уара и молитвами их воспоминаемыя (имена) от нас прости и помилуй.

Слава: Радость нам изпроси, великомучениче, возвеселимся бо, аще обрящем твоими молитвами избавленныя от вечных мук наша сродники (имена): всегда бо Твоя молитвы Владыко слышит и прошения исполняет, ты же убо не оскудей о сих и ныне моляся, да тя выну прославляем.

И ныне: Пренепорочная Владычице, обилуй множеством милосердия и щедрот, дивная и безневестная Мати Царева, нам бо милости взыскающим, где инде сию обрящем, аще не к Тебе поспешим, припадающе, Ты бо поток сладости преизобилен нам родила еси, Преблагословенная.

Песнь 9

Ирмос: Ужасеся о сем Небо, и земли удивишася концы, яко Бог явися человеком плотски, и чрево Твое бысть пространнейшее Небес, тем Тя, Богородицу, Ангелов и человек чиноначалия величают.

О Бозе да возможеши, Уаре славный, богоприятными твоими молитвами восприяти и излияти милости, иже до конца оныя отчужденным, Един бо есть щедрот и милосердия Родитель, и вся Ему возможна яко Владыце, к Нему же неотступно, страдальче, молися простити и помиловати яже от нас воспоминаемыя (имена).

Дело соверши предивно, о великомучениче, и славе твоей прикладно, еже от Господа прощение и праведнаго Его гнева пременение испросити огорченным темнаго зловерия ради нашим прародителем и еже сих, в горести и во ожидании лютейших сущих (имена), да возмеши в безстрашное избавление, идеже веси Владыка прощенныя положити.

Слава: И кое убо чудо явится сего дивнейши, кая слава знаменитейши, и кое милосердие таковаго больши, аще ты, мучениче, сожалев, умолиши милостиваго Господа отпустити грех нечестия, иже от нас поминаемых (имена), и лютаго томления оных избавити.

И ныне: Владычице милостивая, человеколюбивая и зло не помнящая, приими жалость нашего прошения и ходатайствуй неотступно о милости к милостивому Твоему Сыну и Владыце, еже помиловати и простити грех инославия умершим сродникам нашим и яже с ними помянутым (имена), отпущение и место сим милости неотъемлемо подати.

Светилен:

Праведно убо да будет, Владыко Господи, простившему Ти Клеопатрины прародители, и днесь услышати молитву Уара Твоего великомученика и наше, многогрешных, предстояние: от мук избавити, иже с жалостью пред Тобою вспоминаемыя (имена). Темже ускори, Щедрый, и потщися яко милостив помиловата сих, яко можеши, хотяй.

Слава, и ныне:

Потщися, Владычице, услышати нашу молитву, яже в Твоей Церкви к Тебе приносимую, и Сама, Богородительнице, преклони на милость Сына Своего и Владыку еже помиловата и от праведного гнева разрешити умершия прародители, други же и сродники наша (имена), ускори убо, Всемилостивая, избавити сих, можеши бо яко милостива, хотящая всем милости.
Вернуться к началу Перейти вниз
Гость
Гость
avatar



Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty
СообщениеТема: Re: Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких   Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких Empty07.06.13 23:08

[Вы должны быть зарегистрированы и подключены, чтобы видеть эту ссылку]
Вернуться к началу Перейти вниз
 
Как молиться о некрещеных и пребывающих в иноверии близких
Вернуться к началу 
Страница 1 из 1
 Похожие темы
-
»  Как правильно молиться?
» Как молиться об усопших
» Как молиться о самоубийцах
» Оберега на близких
» КАК НА ПАСХУ МОЛИТЬСЯ, ЧТОБ ИСЦЕЛИТЬСЯ?

Права доступа к этому форуму:Вы не можете отвечать на сообщения
ЭЗОТЕРИЧЕСКИЙ ПРОЕКТ ЧЕРНАЯ И БЕЛАЯ МАГИЯ :: БЕЛАЯ МАГИЯ :: ПСАЛТЫРИЯ И МОЛИТВЫ НА ВСЕ СЛУЧАИ ЖИЗНИ-
Перейти:  
Вверх страницы

Вниз страницы